Sprzedaj swój biznes

Sprzedaj swój biznes

Nakłady finansowe potrzebne do założenia własnej, nawet najmniejszej firmy są zawsze duże. Często z tego powodu początkujący przedsiębiorcy zaciągają kredyty na rozpoczęcie działalności. Zatem już w fazie powstawania projektu muszą umieć go „sprzedać” instytucjom, które będą ich dofinansowywać. Pomocne w zareklamowaniu naszego projektu przed bankiem i wręcz nawet wymaganym dokumentem jest biznesplan. Będzie on w sobie zawierał istotne informacje takie jak chociażby ogólny zarys naszej firmy, czyli to czym będziemy się zajmować, do kogo będą skierowane produkty bądź usługi, w jakim kierunku chcemy się rozwijać itp. Wszystko to powinno być również poparte o analizy rynku, badania konsumenckie, prognozy finansowe itp.

Im więcej takich informacji umieścimy w naszym planie gospodarczy, to bank lub innych inwestor, będzie w stanie określić szansę na powodzenie naszego przedsięwzięcia i wspomóc nasz interes.

W przypadku kiedy ubiegamy się o kredyt, w biznesplanie powinny znajdować się dane dotyczące naszych własnych środków, które stanowiłyby w razie czego zabezpieczenie przy spłacie pożyczki. Nikt raczej nie będzie chciał pożyczyć nam pieniędzy na wdrożenie nowego biznesu, jeśli będzie istniało znaczne ryzyko splajtowania przy jednoczesnym braku środków do spłacenia długu.

Również w części dotyczącej naszych zasobów majątkowych powinniśmy uwzględnić, w jaki sposób, na co i w jakim czasie będziemy wydawać pieniądze. Przecież zarówno nam jak bankowi, który udziela kredytu, zależy na osiąganiu zysków w długiej perspektywie i dzięki rozsądnym decyzją pomnażanie ich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *